HomeMarka İtibar Yönetimi

Marka İtibar Yönetimi

Marka Yönetimi

Marka yönetimi, şirketlerin mutlaka alması gerekenler online hizmetlerden bir tanesidir. Günümüzde pek çok kişi itibar yönetiminin ne demek olduğunu bilmese de  itibar yönetimi şirketlerin itibarını korumaya ve profesyonel bir şekilde adım atmalarına yardımcı olmaktadır. 

Basın Bülteni Partnerlerimiz

Şirketlerin profesyonel bir şekilde hizmet vermesi ve olumlu dönütler alabilmesi adında marka itibar yönetimi hizmetinin faydaları oldukça önemlidir. Firmamız VagonSoft bu alanda profesyonel bir şekilde hizmet vermekte ve binlerce firmanın itibar yönetimini gerçekleştirmektedir. Eğer sizler de firma sahibiyseniz ve firmanızın potansiyel müşterileriniz ve iş ortaklarınızın gözünde üst seviyede yer almasını istiyorsanız sunuyor olduğumuz itibar yönetimi hizmetinden yararlanabilirsiniz! Peki, VagonSoft olarak profesyonel bir şekilde sunduğumuz itibar yönetimi nedir?

Marka İtibar Yönetimi Nedir?

Marka itibar yönetimi, firmaların sunduğu hizmetlere ve firmaya olan düşünceleri kontrol altına almak adına gerçekleştirilen yönetime verilen isimdir. Markalar, kişiler, iş ortakları ya da potansiyel müşterilerin düşüncelerini olumlu tutmak için gerçekleştirilen bu hizmet sonucunda marka değeri korunmakta ve hatta markanın müşteriler gözündeki değeri yükseltilmektedir.

İtibar yönetiminin amacı doğrultusunda gerçekleştirilen uygulamalar ile markanın değer kazanmasının beraberinde yüksek kazanç sağlaması da hedeflenmektedir.

VagonSoft olarak sunduğumuz itibar yönetimi hizmeti ile bünyemizdeki markaların değerinin yükselmesini sağlamakta ve markaya karşı duyulan sempatinin artmış göstermesini gerçekleştirmekteyiz. Eğer sizler de web sitesi üzerinden ya da bireysel olarak bir hizmet veriyorsanız şirketiniz için özel itibar yönetimi hizmeti alabilirsiniz. İtibar yönetimi ile marka değerinizi yükselttikten sonra rakipleri gözlemleyebilir ve rakiplerinizin önüne geçerek daha güvenilir ve daha çok tercih edilen bir marka olma şansını elde edebilirsiniz. Kısa bir özetle itibar yönetimi ne işe yarar? sorusu şu şekilde ifade edilebilmektedir;

 • Markaya olan güvenin artmasını sağlar.
 • Mantığın ve duygunun bir arada olmasına yardımcı olur.
 • Potansiyel müşterilerin ve iş ortaklarının markaya olan sempatisinin yükselmesine yardımcı olur.
 • Markanın kalıcı bir itibara sahip olmasını sağlar.
 • Markaya karşı düşüncelerin olumlu olmasını sağlar.

Bu nedenle itibar yönetimi son derece önemli hizmetlerden bir tanesidir. Sizler de markanız için itibar yönetimi hizmeti alarak kısa süre içerisinde marka değerinizin yükselmesini ve markanızın güven duyulan bir marka olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Kurumsal İtibar Yönetimi Hizmeti

Kurumsal itibar yönetimi ise kurumlara yönelik gerçekleştirilen hizmetlerden bir tanesidir. Kurumların itibarlarının korunması adına gerçekleştirilen kurumsal itibar yönetimi hizmeti oldukça önemli bir uygulamadır. Bu hizmet sayesinde kurumlarda meydana gelebilecek her türlü itibar kaybının önüne geçilmektedir.  

Kurumsal itibar yönetiminin içeriği incelendiğinde bu hizmet ile potansiyel müşterilerin düşünceleri, hedef kitlelerin bakış açısı, özellikle kurumsal firmaların şirketle etkileşiminin olumlu yöne evrilmesi ve sabitlenmesi sağlanmaktadır. Kurumsal itibar yönetimi hizmetinin amacı aşağıdaki şekilde açıklanabilmektedir;

 • Hizmet kalitesi artırılır,
 • Firmaların güçlü yönleri ön plana çıkarılırken, güçsüz yönlerinin ise arka plana atılması sağlanır,
 • Potansiyel müşteriye yönelik çalışma planı gerçekleştirilir,
 • Şirket güvenilirliği sağlanır,
 • Kaliteli hizmete odaklanılır,
 • Yönetim odaklı çalışma gerçekleştirilir,
 • Şirketin vizyonu ve misyonu doğrultusunda hizmet vermeye odaklanılır,

Bu şekilde kurumsal itibar yönetimi gerçekleştirilmektedir. Eğer sizler de kurum itibarı konusunda sorunlar yaşıyorsanız VagonSoft olarak sunduğumuz kurumsal itibar yönetimi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kurumsal itibar yönetimi ne işe yarar? sorusunun cevabı ve daha fazlası bu şekilde yanıtlanmaktadır. Sizler de kurumsal itibar yönetimi avantajları arasında yer alan pek çok avantajı şirketiniz bünyesine katabilir ve VagonSoft danışanlarından bir tanesi olabilirsiniz!

Bülten Paketleri

Prestij

60.000 ₺

Elite

100.000 ₺

Premium

Fiyat sorunuz

Fiyatlara KDV dahil değildir.

Marka Yönetimi Ne İşe Yarar?

Marka yönetimi temelde; markanın profesyonel bir şekilde ifade edilmesi, müşterilerin markaya güven duyması, ürün ve hizmetlerin geniş kitlelere kolay bir şekilde tanıtılmasıdır.  Marka yönetimi ne işe yarar? sorusuna ise verilebilecek pek çok yanıt mevcut. Marka yönetimi; yüksek gelir elde etmeye, marka değerini yükseltmeye ve en önemlisi de potansiyel müşterilere ulaşılmasına yardımcı olur.

Markaların sektörleri birbirinden farklı olabileceği için bu aşamada sektörden sektöre ve hedeften hedefe göre marka yönetiminin esas amacı değişim gösterebilir. Ancak unutulmaması gereken nokta marka yönetiminin her ne olursa olsun markanın değerini yükselteceği ve maddi açıdan yüksek kazançlar elde edilmesine yardımcı olacağıdır.

Stratejik Marka Yönetimi

Marka yönetimi; içinde pek çok disiplini barındıran, şirketler için bir nevi çatı niteliği gören yönetim planına verilen isimdir. Marka yönetimi sayesinde firmalar maddi değerlerini yükseltir ve bilinirliklerini artırır. İçinde pazarlama, reklam, dijital medya ve saygınlığa yer veren marka yönetimi, stratejik olarak markaların işleyişinin bir parçasıdır. Her bir firma, internet üzerindeki görünürlüklerini artırmak adına marka yönetimine ihtiyaç duyar.  Firmalar marka yönetimlerini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmediği taktirde sektörün gerisinde kalır ve potansiyel müşterilerine ulaşma olanakları azalır. Peki, marka yönetiminde nelere dikkat edilmelidir?

Markalar, sektör fark etmeksizin potansiyel müşterilerine güvenilirliği hissettirmelidir. Müşterinin markanın hizmetini görür görmez ürünü merak etmesi, ürünü alma ihtiyacı duyması ve en önemlisi de ürüne güven duyması markanın avantajını gösterir. Bu avantaj ise marka yönetimi sayesinde elde edilir. Herkesin bir markası olabilir, marka oluşturmak kolaydır ancak markanın yönetimini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmek bilgi ister. Tam olarak bu noktada profesyonel marka yönetimi hizmetlerinden yararlanılır. 

Marka Yönetiminin Önemi

Marka yönetiminin önemi en kapsamlı ve basit şekilde ‘ürün ismini almış markalar’ ile anlatılabilir. Profesyonel bir şekilde marka yönetimi gerçekleştiren markalar; ürünlerin ismi olarak bilinir. Böylece bir ürünün markası her ne olursa olsun ‘marka yönetimi’ sayesinde aldığı isimle tanınıyor olması üzerinden yıllar geçse de ismini aldığı markanın değerini yükseltir.  Bu durumu hangi marka istemez ki? Hem marka bilinirliği açısından hem de maddi kazanç açısından marka yönetiminin önemi oldukça fazladır. Eğer sizler de markanızın yüksek kazançlar elde etmesini, bilinirliğinin artmasını ve potansiyel müşterilerinizin markanıza güven duymasını istiyorsanız profesyonel marka yönetimi hizmeti alabilirsiniz.