Skip links

Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik sizin işletmenizi de görünür kılsın! Tamamlanan şirket kimliğiniz ile hedefinizi siz belirleyin! Kurulumu yapılan bir işletme sahip olduğu unsurlar ile bir bütün haline gelmektedir. Bu unsurlar arasında en önemli olanlarından birisi ise işletme veya firmanın görsel farkındalığıdır. Bir işletme, firma veya markanın görselliği sektördeki varlığının bir kanıtıdır. Kullanacağı logo, slogan gibi farklı faktörler ile tamamlanan bu görsellik tanıtım ve imaj için de ayrı bir öneme sahiptir.

Kurumsal kimlik tasarımı olarak da adlandırılan bu değerler her işletmenin/firmanın olmazsa olmaz parçasıdır. Peki ama bu kavram tam olarak neyi ifade etmektedir?

Genel hatları ile yapılan bu çalışma, firmanın pazarda görünen yüzünü ifade etmektedir. Sahip olduğu kimlik ile kendisini tanıtan işletme ya da firma böylelikle bir karaktere sahip olmaktadır. Dolayısıyla oluşturulacak kimlik marka isminden başlanarak birleştirilen ögelerden oluşmaktadır.

Görsel tasarımların da bir araya geldiği bu kimlik çalışması itibar ve güven için zorunludur. Firmayı doğru tanıtan bir kimlik hitap edilecek kitleyi de belirlemektedir. Bu nedenle de her işletmeye özel bir çalışma yapılması gerekmektedir.

Konusunda uzman kişiler tarafından hazırlanan kimlik farklı unsurlar sayesinde bütün haline gelmektedir. Böylelikle firma, hem müşteriler hem de rakipler tarafından doğru biçimde tanınmaktadır.

Kaliteli Kurumsal Kimlik Çözümü

Kurumsal kimlik güçlü bir izlenim ve doğru bir tanıtım için önemli bir yere sahiptir. Vagon Soft ise uzman ekibi ile doğru PR çalışmalarını yürütmektedir.

Firma için hazırlanacak olan kimlik tanıtım için en iyi seçenektir. Firmanın markası, logosu, fontuna varıncaya dek belirlenen çizgiler firmaya özgüdür. Firmanın kişiliğinin ve özgünlüğünün ortaya çıkmasında ise kurumsal kimlik olmazsa olmazdır.

Kurumsal kimlik çalışması firmanın müşterilerine ve iş birliği sağlayacağı kişilere karşı güven kazanmasında destekleyicidir. Markanın itibarını da güçlendiren bu çalışma firmanın karakterini ortaya koyarken, görsel unsurları oluşturup gelecek nesillere taşıyabileceği bir yapıtaşıdır.

Firmaların vitrini olarak da görülen bu çalışma işletmenin ihtiyaç duyacağı tüm görsel ögeleri bünyesinde barındırmaktadır. Logonun kullanılacağı alanlar ve boyutlar bu çalışma kapsamında belirlenmektedir. Aynı şekilde renk paletleri, yazı fontları, görsel ve iletişim unsurlarının tamamı kimlik oluşturma süreci içinde yer almaktadır. Bu unsurların bir araya getirilmesi ile işletmenin karakteri oluşturulmaktadır.

Vagon Soft konusunda yetkin ekibi ile firma ve işletmelerin ihtiyaç duyduğu bu süreci etkin bir biçimde tamamlamaktadır. Markaların başarıya giden yollarında sunduğu desteği ile yol gösterici bir konumdadır.

Yaptığı çalışmalar ile işletmelerin kimliğini oluşturmasına ve hedef kitlelerine doğru biçimde tanıtılmasına yardımcı olmaktadır. İşletmelerin ihtiyaçlarını belirlerken güçlü yanlarını da öne çıkarmaktadır.

İşletmeler, insanlardan bağımsız bir ömür sürmektedir. Bu süreçte yönetimler, çalışanlar ve tüm insan kaynakları değişkendir. Kurumsal kimlik işletmedeki tüm insanlar değişse dahi firmanın kimliğini güvence altına almaktadır.

Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır.